Redoslijed sudionika svečane povorke 51. Đakovačkih vezova

Foto: Pixsell

 

N E D J E L J A – 9. srpnja 2017.

8,30 do 10,30 sati

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 51. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

  1. Konjanik

Zastave

RH (u sredini)

Osječko-baranjska županija (desno)

Grad Đakovo (lijevo)

Europska unija (iza)

Đakovački vezovi (iza)

  1. Mažoretkinje KUD-a „Sklad“ Đakovo
  2. Puhački orkestar DVD-a Đakovo
  3. Natpis: 51. Đakovački vezovi
  4. Grb Đakovačkih vezova

VI.        FOLKLORNE SKUPINE:  

 

P  O  V  O  R  K  A

  1. KUD „Zora“ Piškorevci
  2. KUD „Ilinden“ Struga, Makedonija
  3. The highlander ensemble „Rabiańsko śleboda“ Raba Wyżna, Poljska
  4. HKD „Pomurje“ Lendava, Slovenija
  5. KUD „Stijena“ Stijena, BiH
  6. KUD „Sloga“ Satnica Đakovačka
  7. KD „Prežihov Voranc“ Ravne na Koroškem, Slovenija
  8. Prva kandžijaška udruga Kruševica, Kruševica
  9. KUD „Čakavci “ Hrvatski Židan, Mađarska
  10. KUD „Šokadija“ Budrovci
  11. Kuburaška udruga Maruševec, Maruševec
  12. Yeditepe folklor education center, Istanbul, Turska
  13. KUD „Beletinec“ Beletinec
  14. DIF „Koprivnički Ivanec“ Koprivnički Ivanec
  15. KUD „Šokadija“ Strizivojna
  16. KUU „Zasadbreg“ Zasadbreg
  17. HKD „Međimurje“ Ljubljana Slovenija
  18. KUD „Tena“ Đakovo
  19. KUD „Paurija“ Dubravci
  20. KUD „Vila Velebita“ Jasenice
  21. KUD „Ledina“ Gašinci
  22. KUD „Mijo Stuparić“ Velika Ludina
  23. KUD „Koralj“ Zlarin
  24. KUD „Ivan Fonović Zlatela“ Kršan
  25. KUD „Veseli šokci“ Punitovci
  26. FA „Sveta Nedjelja“ Sveta Nedjelja
  27. KUD „Ivan Planina“ Tarčin BiH
  28. KUD „Sklad“ Đakovo
  29. Udruga „Prekodravski zvon“ Gola
  30. KUD „Vesela šokadija“ Lapovci
  31. KU „Linđo“ Ošlje -Stupa
  32. HKUD „Beli Manastir“ Beli Manastir
  33. KUD „Kuševac“ Kuševac
  34. KUD „Ekrem Mujkić“ Sarajevo, BiH
  35. KUD „Slavonija“ Gornji Andrijevci
  36. KUD „Lipa“ Semeljci
  37. HKUD „Crnašnica“ Knešpolje, BiH
  38. KUD „Perkovčani“ Novi Perkovci
  39. KUD „Ogranak seljačke sloge“ Lupoglav
  40. KUD „Šokadija“ Stari Mikanovci
  41. KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački
  42. KUD „Palična“ Severin
  43. MVS „Sinovi Atara“ Zagreb
  44. KUD „Slavonija“ Đurđanci
  45. KUD „Lovro Ježek“ Marija Bistrica
  46. KUD „Širokopoljac“ Široko Polje
  47. KUD „Krešimir Šimić“ Podcrkavlje
  48. KUU „Milan Begović“ Vrlika
  49. KUD „Gorjanac“ Gorjani
  50. IFS „Silba“ Silba
  51. KUD „Posavac“ Vrbanja
  52. KUD „Neven“ Petrijevci
  53. KUD „Korana“ Slunj
  54. KUD „Jelenčanka“ Gornja Jelenska
  55. KUD „Slavko Janković“ Šiškovci
  56. Kuburaška udruga „Gromovi zagorja“ Tuheljske Toplice
  57. KUD „Prsten“ Osijek

      VII.  Matični klub „Hrvatski ovčar“ Đakovo

      VIII.   Četveropreg, dvopreg

X.    Svatovske zaprege

XI.   Konjanici

 

N E D J E LJ A – 9. srpnja 2017.

10,30 do 12,30 sati

Strossmayerov perivoj

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

KUD „Ilinden“ Struga, Makedonija

HKD „Pomurje“ Lendava, Slovenija

KUD „Stijena“ Stijena, BiH

HKD „Međimurje“ Ljubljana, Slovenija

KUD „Čakavci“ Hrvatski Židan, Mađarska

KUD „Šokadija“ Budrovci

KUD „Ekrem Mujkić“ Sarajevo, BiH

KD „Prežihov Voranc“ Ravne na Koroškem, Slovenija

The highlander ensemble „Rabiańsko śleboda“ Raba Wyżna, Poljska

KUD „Ivan Planina“ Tarčin, BiH

Yeditepe folklor education center, Istanbul, Turska

HKUD „Crnašnica“ Knešpolje, BiH

 

12,30 do 15,00 sati

SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

KU „Linđo“ Ošlje – Stupa

KUU „Milan Begović“ Vrlika

KUU „Zasadbreg“ Zasadbreg

IFS „Silba“ Silba

KUD „Beletinec“ Beletinec

KUD „Koralj“ Zlarin

DIF „Koprivnički Ivanec“ Koprivnički Ivanec

KUD „Vila Velebita“ Jasenice

KUD „Paurija“ Dubravci

KUD „Mijo Stuparić“ Velika Ludina

KUD „Ivan Fonović Zlatela“ Kršan

FA „Sveta Nedjelja“ Sveta Nedjelja

Udruga „Prekodravski zvon“ Gola

KUD „Ogranak seljačke sloge“ Lupoglav

KUD „Palična“ Severin

KUD „Lovro Ježek“ Marija Bistrica

KUD „Korana“ Slunj

KUD „Jelenčanka“ Gornja Jelenska

 

15,00 do 17,00 sati – PAUZA

 

17,00 do 19,30 sati

SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

 

17,00 do 18,00 sati

KUD „Kondrićani“  Kondrić

KUD „Neven“ Petrijevci

KUD „Kupina“ Kupina

KUD „Vesela šokadija“ Lapovci

HKUD „Beli Manastir“ Beli Manastir

SKUD„Ondreja Pekára“ Soljani

 

18,00 do 19,00 sati

KUD „ Lipa“  Semeljci

KUD „Ravnica“ Stari Perkovci

KUD „Slavko Janković“ Rokovci – Andrijaševci

KUD „Eugen Kumičić“ Slavonski Brod

KUD „Slavonija“ Đurđanci

 

20,00 sati

„SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITA“

Pozornica u Strossmayerovu perivoju

–         Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše, momci i bećari)

          -IZVOĐAČI:

VERA SVOBODA, KRUNOSLAV KIĆO SLABINAC, ŠIMA JOVANOVAC,

STJEPAN JERŠEK – ŠTEF, DIKE, ZVONA, SLAVONIA BAND, IZVOR, DYACO,

SLAVONSKI DUKATI, SANJA HAJDUKOVIĆ I SLAVONSKI VEZ, BRACE,

ŽENSKA KLAPA CERTISSA, ŽENSKA KLAPA PANNONA, ŽVS

ĐAKOVČANKE, ŽPS SKLADOVKE

GAJDAŠ: Tomislav Ćosić

SAMIČAR: Luka Juriša

PUČKI ZABAVLJAČI: “Bać’ Roka i did Tunja”

– Dodjela nagrada i zatvaranje 51. Đakovačkih vezova

Hits: 0

Podijeli

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

20 − 15 =